SPITALUL MUNICIPAL CURTEA DE ARGES

CONDUCEREA SPITALULUI MUNICIPAL CURTEA DE ARGES

SPITAL GENERAL DE ACUTI

CATEGORAI IV

 

 

COMITETUL DIRECTOR

 

Manager Interimar,  Ing. Popescu Marius Viorel

 

Director Medical – Dr. Badea Florin  - Medic Primar Ginecologie

 

Director Financiar Contabil – vacant

 

SEF SECTII /  COMPARTIMENTE / SERVICII

 

Sectie Pediatrie – Dr. Teaca Ana Maria – medic specialist pediatrie cu delegatie

Sectie Medicina Interna – Dr. Stoica Andrei Remus – medic specialist medicina interna

Sectie Chirurgie Generala – Dr. Dăneţ Ion – medic primar chirurgie generala

Compartiment ATI – Dr. Androne Carmen – medic primar anestezie

Compartiment Obstetrica Ginecologie – Dr. Badea Florian – medic primar OG

Compartiment Primire Urgenta – Dr. Mihai Emilia Luana – Medic specialist MG/MF

Laborator de analize medicale – Dr. State Mihaela – medic primar laborator

Laborator radiologie si imagistica medicala – Dr. Vlad Stefan – medic primar radiologie

Birou finaciar  - contabilitate – Ec. Turbatu Violeta

Birou RUNOS –vacant

Coordonator  Serviciu Administrativ –  referent de specialitate Petre Gabriel

 

 

Birou Managementul Calitatii –  Dr. Folea Grigore Maria

 

 

 

Sectia MEDICINA INTERNA             – 70 paturi

1

Medic primar

Dr. Stoican Marinela

2

Medic  specialist

Dr. Stoica Adrian Remus

3

Medic rezident an I

Dr. Danila Marinela Andreea

4

Medic primar

Dr. Tautul Svetlana

5

Medic primar

Dr. Suta Gheorghe

6

Medic specialist (MG)

Dr. Gherase Raluca Iuliana

 

 

 

 

 

 

 

 

Compartiment Oncologie – 10

1

Medic rez. Anul I

Dr. Dinu Simina Maria

 

Compartiment DIABET ZAHARAT  NUTRITIE SI BOLI METABOLICE – 5 paturi

Personal superior

1

Medic primar

Dr. Andreescu Georgeta

 

Compartiment CARDIOLOGIE – 10 paturi

Personal superior

1

Medic specialist

Dr. State Serban Alexandru

2

Medic  rezident an I

Dr. Sturzu Adrian

 

Compartiment  NEUROLOGIE – 5 paturi

Personal superior

1

Medic  rezident an  I

Dr. Barbulescu Teodora

 

Sectie CHIRURGIE GENERALA 3 ture             – 45 paturi  din care :

Compartiment ORL                                                                              – 5 paturi

Compartiment Ortopedie Traumatologie                           - 10 paturi

Personal superior

1

Medic primar sef sectie

Dr. Danet Ion

2

Medic primar

Dr. Danet Ionela

3

Medic  specialist

Dr. Georgescu Bogdan

4

Medic rezident an VI

Dr. Pautov Mihail

5

Medic rezident an VI

Dr. Andreescu Andra

 

Compartiment ORL – 5 paturi

Personal superior

1

Medic specialist

Dr. Serban  Sinziana Mihaela

 

 

 

Compartiment ORTOPEDIE – TRAUMATOLOGIE  – 10 paturi

Personal superior

1

Medic  primar

Dr. Stan Daniel Marian

2

Medic  specialist

Dr. Nicolae Florin Octavian

 

Compartiment OBSTETRICA GINECOLOGIE – 20 paturi – 3 ture:

Personal superior

1

Medic primar

Dr. Dumitrache Ion

2

Medic primar

Dr. Badea Florian

3

Medic primar

Dr. Ionita Dan

4

Medic primar

Dr. Tautul Ghenadi

5

Medic specialist

Dr. Al Raudhy Iasmine

 

Sectia PEDIATRIE – 35 paturi – 3 ture

Personal superior

1

Medic primar

Dr. Perju Tomita

2

Medic primar

Dr. Cernat Sanda

3

Medic specialist sef delegatie

Dr. Teaca Ana Maria

4

Medic primar pediatrie

Dr. Chirita Silvia

5

Medic primar pediatrie

Dr. Ionescu Mihaela aritina

6

Medic specialist

Dr. Potcoava Oana Madalina

7

Medic rezident an V

Dr. Dobrescu Mihaela Anca

8

Medic rezident an V

Dr. Para Mirela Gabriela

 

Compartiment  NEONATOLOGIE – 10 paturi – 3 ture

Personal superior

1

Medic primar

Dr. State Viorel

 

 

 

 

Compartiment  ANESTEZIE TERAPIE INTENSIVA – 10 paturi – 3 ture

Personal superior

1

Medic primar

Dr. Androne Carmen Adriana

2

Medic rezident an I

Dr. Lefter Diana Madalina

 

Cabinet PLANIFICARE FAMILIALA

1

Medic primar

Dr. Barbulescu Cornelia

2

Medic primar

Dr. Ciontescu Mirela Angela

Laborator de RADIOLOGIE SI IMAGISTICA MEDICALA

1

Medic primar

Dr. Vlad Stefan

2

Medic  rezident an I

Dr. Dumitru Anca

3

Medic  rezident an V

Dr.  Nicolai Marina

 

 

Laborator de ANALIZE MEDICALE

 

Personal superior

1

Medic primar sef laborator

Dr. State Mihaela

2

Medic primar

Dr. Dumitrescu  Maria Magdalena

3

Chimist pr.

Lazar  Gabriel Iulian

4

Biolog pr.

Gheorghe Ada Valentina

5

Chimist pr.

Bularda Olimpia

6

Chimist pr.

Armand Madalina Ionela

7

Chimist  pr.

Marcu Stefania Romanita

 

Serviciul de ANATOMIE PATOLOGICA 

Personal superior

1

Medic primar

Dr. Barbu Octavian Doru

 

COMPARTIMENT PRIMIRE URGENTA adulti + pediatrie

Personal Superior

1

Medic specialist

Dr. Mihai Emilia Luana

2

Medic rezident anul I

Dr. Radulescu Giulia Ruxandra

3

Medic rezident an V

Dr. Madularu Samirah Eugenia

 

FARMACIE cu circuit inchis

1

Farmacist  primar

Zidaru Ioana

 

Structura Managementul Calitatii Serviciilor Medicale

1

Medic  primar

Dr. Folea Grigore Maria

 

Cabinet PSIHIATRIE

1

Medic  specialist

Dr. Stefanache Ramona Ileana

2

Medic MG {specialist}

Dr. Crasan Anton Andrei

 

Cabinet OFTALMOLOGIE

1

Medic  specialist

Dr. Dordea Elena Alexandra

 

 

Cabinet DERMATO – VENEROLOGIE

 

1

Medic primar

Dr. Ivascu Silvia Marilena

 

Cabinet STOMATOLOGIE

 

1

Medic stomatolog

Dr. Zidaru Mihail

 

LABORATOR RECUPERARE MEDICINA FIZICA SI BALNEOLOGIE

1

Medic primar

Dr. Lastun Emaniol

 

Cabinet ENDOCRINOLOGIE

 

1

Medic specialist

Dr. Ionescu Olteea Maria

 

 

 

 

 

 

1

Medic rezident anul 1

Dr. Lider Burciulescu Sofia Maria

 

Cabinet Gastroenterologie

1

Medic specialist

Dr. Al Agbari Kheri Mohamend Mahboub